Obóz Językowy w Anglii

UWAGA!!

Ze względu na pandemię koronowirusa obóz językowy 2020 został odwołany.

 

Jeżeli ogólnoświatowa sytuacja na to pozwoli planujemy zrealizować powyższy program latem 2021. Wszystkich zainteresowanych naszymi wyjazdami językowymi zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz facebooka.

 

 

SUMMER CAMP 2020 ZE SZKOŁĄ JĘZYKÓW OBCYCH THE BEST

15.07.2020 - 25.07.2020 r. (11 dni)

 

 

Jedź z nami do Anglii i wejdź na słynny most Tower Bridge w Londynie, zrób zdjęcia Big Bena i malowniczych angielskich wioseczek w regionie Cotswolds – scenerii wielu filmów, zachwyć się niesamowitym bogactwem świata wodnego w jednym z największych oceanariów w Europie, zwiedź z nami kultowe Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds oraz KidZanię. Ponadto: zanurz się w niezwykłym wszechświecie w Narodowym Centrum Kosmicznym, przeżyj niesamowite emocje grając w laserowy paintball. Wchodząc do szatni piłkarzy obecnie najlepszej angielskiej drużyny Liverpoolu odczuj namiastkę futbolowych emocji. Przepłyń Tamizą i ujrzyj najsłynniejsze zabytki Londynu z zupełnie innej perspektywy, a także weź udział w atrakcyjnych, interaktywnych warsztatach w wielu ciekawych muzeach w Anglii oraz zajęciach języka angielskiego na terenie angielskiej szkoły Ridgeway Academy w Astwood z miejscowym brytyjskim nauczycielem oraz z nauczycielami - native speakerami szkoły The Best. To tylko niektóre atrakcje naszego programu! Zapraszamy!

 

Już po raz szósty, jako Szkoła Języków Obcych The Best, organizujemy obóz językowy wierząc, że będzie on równie udany jak te organizowane w ubiegłych latach. Tym razem zapraszamy dzieci i młodzież na spędzenie jedenastu atrakcyjnych, pełnych przygód dni w Londynie oraz centralnej Anglii. Na obozowiczów czekają tam liczne wycieczki i atrakcje, komfortowe zakwaterowanie, pełne wyżywienie, 30 godzin niezwykle atrakcyjnej, interaktywnej nauki języka angielskiego pod okiem sympatycznych native speakerów oraz dużo dobrej zabawy.  Jako organizator dołożymy wszelkich starań, aby Państwa dzieci na długo zapamiętały wakacje spędzone razem z nami.

 

MIEJSCE ZAKWATEROWANIA I WYŻYWIENIE

Uczestnicy obozu będą zakwaterowani w Londynie (2 noce) w pokojach 4 - 5 - 6 - osobowych w hostelu YHA Thameside. W pozostałych dniach uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie w miejscowości Stratford-upon-Avon (pokoje 4 - 5 - 6 - osobowe) w hostelu YHA.

Część pokoi wyposażona jest we własne łazienki, pozostałe pokoje przydzielone są do wspólnych łazienek na każdej kondygnacji.

Ośmioro najstarszych uczestników obozu będzie zakwaterowanych w domku campingowym z łazienką oraz w specjalnych namiotach  z łóżkami, kominkiem, szafką i lampą i dostępem do łazienek w hostelu. W jednym z domków na zewnątrz nocować będą opiekun i lektor.

Zapewniamy pełne wyżywienie: trzy posiłki dziennie z możliwością spożycia posiłków na tarasie:

 • pełne angielskie śniadania na gorąco i na zimno w formie szwedzkiego stołu,
 • obiadokolacje na gorąco 
 • lunch 

UWAGA! Lunch dostępny w czasie warsztatów w Ridgeway Academy od poniedziałku 20.07.2020 do piątku 24.07.2020. W pozostałych dniach w Londynie, Liverpoolu, lunch we własnym zakresie w przewidzianym na to czasie programu.

 • W czasie podróży z Polski do Anglii i z Anglii do Polski wyżywienie we własnym zakresie               

 

WIEK UCZESTNIKÓW

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat. Zajęcia językowe będą prowadzone w czterech grupach na różnych poziomach zaawansowania.

 

TERMIN OBOZU

15.07.2020 - 25.07.2020 r. (11 dni)

 

DOJAZD

Zapewniamy dojazd nowoczesnym, komfortowym autokarem z:

- Poznania,

- Gorzowa Wielkopolskiego,

- Kostrzyna nad Odrą

  

PROGRAM JĘZYKOWY

•             Ridgeway Academy  – publiczna szkoła dla uczniów w wieku 10-16 lat będzie miejscem naszych przedpołudniowych warsztatów językowych w języku angielskim.

•             Program intensywnej nauki odbywać się będzie w czterech grupach warsztatowych na zróżnicowanych poziomach z anglojęzycznymi nauczycielami.

•             Każdy uczestnik otrzyma materiały dydaktyczne.

•             W ramach obozu, na terenie Ridgeway Academy w Astwood, zaplanowano 18 godzin (60 min.) samych zajęć z języka angielskiego. Pomogą one obozowiczom rozwijać umiejętność i gotowość mówienia, poprzez warsztaty tematyczne, gry i zabawy językowe. Ponadto zrealizujemy około 15 godzin (60 min) zajęć z języka angielskiego w miejscach poszczególnych atrakcji - to podobna ilość godzin jak w ciągu całego semestru kursu przy spotykaniu się dwa razy w tygodniu. Taka intensywność i interakcja możliwa jest na obozie językowym w czasie wakacji.

•             Każdy uczestnik obozu weźmie udział w indywidualnej sesji-rozmowie z nauczycielem w czasie podróży.

•             Celem wszystkich zajęć będzie nie tylko rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim, ale również rozwijanie pewności siebie, nabywanie kompetencji interkulturowej i umiejętności pracy w grupie.

•             Indywidualne lub grupowe pogawędki w czasie wolnym lub w podróży z native speakerami dają wspaniałe możliwości rozwijania płynności mówienia.

•             Udział w każdej atrakcji obozowej związany będzie z wykonaniem zadań językowych zwiększających zasób słownictwa.

•             Pozostała codzienna, wieczorna komunikacja odbywać się będzie z sympatycznymi native speakerami w języku angielskim oraz z nauczycielem z Ridgeway Academy – dokładnie tego brakuje wszystkim uczniom w ciągu tygodni szkolnych!

•             Kwalifikacja uczestników obozu do jednej z czterech lub pięciu grup obozowych na różnym poziomie językowym odbędzie się na podstawie wieku oraz przeprowadzonego testu poziomującego.

•             Na koniec obozu każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa w obozie.

 

PROGRAM REKREACYJNO – WYPOCZYNKOWY

 

Atrakcyjna nauka języka angielskiego pod okiem native speakerów oraz stworzenie anglojęzycznej atmosfery to nasz nadrzędny cel, ale nie jedyny!  Gwarantujemy, że uczestnicy obozu nie będą się nudzić nawet przez jedną godzinę! Czeka na nich atrakcyjny program, który dostarczy im mnóstwo dobrej zabawy i niezapomnianych wspomnień!

 

URZEKAJĄCY LONDYN

W drodze do naszego Szekspirowskiego Stratford-upon-Avon zatrzymamy się na dwie noce w Londynie. Tutaj czeka na nas wiele atrakcji.

 

MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH - MADAME TUSSAUDS

Odwiedzimy jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej odwiedzanych przez turystów atrakcji Londynu. Weźmiemy udział w fascynujących warsztatach o tematyce: Inspirujące postacie, przeprowadzonych specjalnie dla uczestników naszego obozu przez miejscowych, wykwalifikowanych pracowników Madame Tussauds. Zobaczymy około 300 realistycznych figur woskowych naszych ulubionych gwiazd filmowych, muzyki, polityki czy sportu. Ponadto dowiemy się jaki jest proces powstawania figur woskowych, obejrzymy krótki seans filmowy w kinie 4D.

UWAGA – atrakcja przewidziana jest dla uczestników powyżej 14 roku życia!

 

KidZania

Uczestnicy obozu do 14 roku życia udadzą się do niezwykłego świata profesji takich jak: strażak, pilot, lekarz, policjant. Przy każdym stanowisku danej profesji czekać będą na naszych uczestników instruktorzy, którzy wprowadzą ich w praktyczne elementy wykonywania poszczególnych zawodów. Obozowicze sami zdecydują, w których warsztatach chcą wziąć udział, a do wyboru mają ich aż 60.

UWAGA – atrakcja przewidziana jest dla uczestników do 14 roku życia!

 

REJS STATKIEM PO TAMIZIE

Rejs statkiem po Tamizie z pewnością urozmaici nasze zwiedzanie Londynu. Z perspektywy pokładu statku będziemy mieli możliwość podziwiania największych atrakcji Londynu takich jak Tower Bridge, Tower of London, National Theatre, London Eye,  Big Ben, Palace of Westminster. 

 

TOWER BRIDGE

W tym roku zwiedzimy charakterystyczny, zabytkowy Londyński most, który jest obok Big Bena największym symbolem Londynu. Jego wyjątkowość polega na tym, że jego skrzydła otwierają i zamykają się na potrzeby transportu wodnego lub lądowego. Wejdziemy na przezroczystą platformę widokową tego mostu i pod stopami zobaczymy ruch uliczny oraz Tamizę, a także zapoznamy się z historią tego mostu. Jedną z ciekawostek dotyczących mostu jest brawurowy przejazd kierowcy typowego londyńskiego autokaru dwupiętrowego, który przekraczając rzekę Tamizę przeskoczył z jednego skrzydła otwierającego się przed nim mostu na drugie.

 

MONUMENT 

Podczas naszego pobytu w Londynie zwiedzimy także wieżę upamiętniająca wielki pożar w Londynie z 1666 roku. W pożarze tym spłonęło około dwie trzecie powierzchni miasta. Jest to najwyższa wolnostojąca kamienna kolumna na świecie, a z jej balkonu widokowego można podziwiać panoramę Londynu. To ogromne spustoszenia połączyło się z faktem, iż pożar pochłonął większość szczurów, które były odpowiedzialne za trwającą od ponad roku epidemię dżumy.

 

PODNIEBNA PRZEJAŻDŻKA KOLEJKĄ LINOWĄ EMIRATES AIR LINE 

W zeszłym roku był London Eye. Tym razem przejedziemy 90 m nad Tamizą i zachwycimy się panoramicznymi widokami Londynu. Jest to pierwsza miejska kolejka linowa w Wielkiej Brytanii, która pozwala lokalnym mieszkańcom szybko przeprawić się przez Tamizę. Z wagoników kolejki będziemy mieli możliwość  podziwiać dolinę Tamizy, budynek O2 Arena, wieżowce Canary Wharf, a w tle również takie obiekty takie jak London Eye czy The Sharp. Czy nie warto obejrzeć Londyn z nieco innej perspektywy?:)

 

O2 ARENA

Nie zabraknie też czasu na zakupy. Udamy się do jednej z najnowocześniejszych hal widowiskowych w Europie i jednym z największych budynków jakie kiedykolwiek zbudowano. O2 Arena stanowi charakterystyczny symbol współczesnej architektury Londynu i jest sceną dla wielu imprez kulturalnych i sportowych. Ponadto w budynku znajduje się centrum handlowo-gastronomiczne z wieloma sklepikami i outletami różnych marek.

Sea Life London Aquarium 

Weźmiemy także udział w interaktywnych warsztatach prowadzonych przez miejscowych instruktorów Sea Life London Aquarium o tematyce: Królestwo Raf, Cykl Życia, Odkrywanie Lodowców i przeżyjemy przyrodniczą przygodę w ogromnym Akwarium w centrum Londynu. Znajdziemy tam ponad 500 różnych gatunków zwierząt co stanowi jedną z największych kolekcji w całej Europie. Akwarium podzielone jest na dwie wystawy dominujące: życie w Pacyfiku oraz życie w Atlantyku. Dużą atrakcją tego muzeum jest tunel “Shark Walk”. Dzięki jego przeszkleniu można obserwować pływające wokół nas rekiny. Na naszych obozowiczów czeka tam też wiele atrakcji interaktywnych m.in takich jak budki, do których u wejściu imitowany jest silny wiatr jak podczas sztormu, różne wizualizacje świetlne.

 

PIŁKARSKI LIVERPOOL

ANFIELD ROAD LIVERPOOL FC STADIUM

Również dla fanów piłki nożnej na naszym obozie nie zabraknie wrażeń. Odwiedzimy słynny stadion Liverpoolu - aktualnie najlepszej drużyny piłkarskiej Anglii. Stadion mieści 50 000 piłkarskich fanów. Zwiedzanie stadionu będzie obejmować wszystkie kluczowe obszary: odwiedzimy salę prasową, gdzie piłkarze Liverpoolu oraz sztab szkoleniowy udzielają wywiadów, szatnię, gdzie piłkarze przygotowują się do meczu, słynny znak “This is Anfield” oraz słynną trybunę Kop. Trybuna Kop znajduje się za jedną z bramek, została  dobudowano do głównego stadionu w roku 1906, jako nagrodę dla kibiców za zdobycie drugiego mistrzowskiego tytułu Anglii.

 

ROYAL ALBERT DOCK

To jedna z najpopularniejszych atrakcji Liverpoolu. Ta portowa część miasta została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to kompleks dawnych budynków stoczniowych i magazynów zajmujących liverpoolskie nadbrzeże. Znajduje się tam wiele różnych muzeów m.in muzeum Beatelsów, muzeum Liverpool, niewolnictwa, a także kafejek oraz restauracji.

Merseyside Maritime Museum

                        Podczas pobytu w Liverpoolu zwiedzimy także muzeum morskie poświęcone historycznej roli miasta jako międzynarodowego portu, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki handlu niewolnikami, emigracji za Atlantyk i słynnej katastrofy "Titanica".

Muzeum Liverpoolu

To największe muzeum w Wielkiej Brytanii i jedyne muzeum na świecie w całości dotyczące historii jednego tylko miasta, zaprezentowanej w kilku galeriach, z których każda poświęcona jest innemu aspektowi liverpoolskiego dziedzictwa: część o kulturze popularnej, część o życiu codziennym, o innowacjach technicznych (na przykład o pierwszej elektrycznej kolei naziemnej), a także o historii portu.

Międzynarodowe Muzeum Niewolnictwa

To muzeum koncentruje się na historii i dziedzictwa transatlantyckiego handlu niewolnikami, składa się z trzech głównych galerii, które poświęcone są życiu ludzi w Afryce Zachodniej, ich ostatecznego zniewolenia i ich ciągłej walki o wolność. Dodatkowo muzeum porusza tematykę współczesnego niewolnictwa, jak również tematy rasizmu i dyskryminacji.

UWAGA! Ze względów czasowych w programie przewidziano zwiedzanie jednego z muzeów w Liverpoolu do wyboru przez uczestników obozu.

 

BEATTLES STATUE

Liverpool znany jest na świecie jako miasto Beatlesów. Zobaczymy statuę słynnych Beatlesów, która dotarła do nadbrzeża w grudniu 2015 roku. Pomnik został podarowany przez Cavern Club, w którym popularny rockowy zespół Beatlesów zagrał 292 koncerty.

Crosby Beach

Zwiedzimy także oddaloną o 10 km od Liverpoolu słynną plażę nad morzem Irlandzkim Crosby Beach. Jest to miejsce nietypowe, ponieważ na plaży tej znajduje się ponad 100 żeliwnych posągów imitujących ludzką sylwetkę. Zostały one wyrzeźbione przez brytyjskiego artystę Antoniego Gromley. Wystawa nosi nazwę “Another Place”. Wszystkie znajdujące się tam figury spoglądają w kierunku Morza Irlandzkiego. Podczas przypływu posągi stopniowo zanurzają się w morzu.

 

PEŁNE FUN BIRMINGHAM

LASEROWA BITWA

Spróbujemy sił w bezpiecznym, laserowym paintballu w angielskim Star City Birmingham! Czekają tam na nas niesamowite emocje!

 

SUPER KRĘGLE

Drużynowa rywalizacja na obozie językowym, to coś co zawsze daje możliwość lepszej integracji między uczestnikami obozu, a jednocześnie dostarcza im wiele radości. Zagramy w kręgle wraz z naszymi lektorami, ciesząc się chwilą drużynowej rozgrywki.

EKSCYTUJĄCY MINI GOLF

Spróbujemy naszych sił w Mini Golfie na dwóch 18 dołkowych polach golfowych umieszczonych na środku bujnej tropikalnej wyspy.

UNIKATOWY STRATFORD -UPON- AVON

BUTTERFLY FARM

Zwiedzając znajdującą się w mieście Szekspira farmę motyli odkryjemy setki najpiękniejszych motyli na świecie latających w egzotycznym środowisku tropikalnych kwiatów rosnących wśród licznych basenów i wodospadów. Poza farmą motyli nie zabraknie też wrażeń podczas zwiedzania części obiektu - Mini-Beast Metropolis. Jest to miejsce, w którym znajdują się akwaria z owadami takimi jak: chrząszcze, modliszki, pająki, olbrzymie żuki czy nawet kameleony. W drugiej części pomieszczenia, w której panuje półmrok ujrzymy porozwieszane nad sobą liny, po których maszerują mrówki, niosące liście do mrowiska. 

Zwiedzanie Butterfly farm wzbogacą warsztaty prowadzone przez pracowników tego niezwykłego miejsca poruszające tematykę cyklu życia motyla.

SPŁYW NA RZECE AVON

Podczas naszego obozu zwiedzimy Stratford-upon-Avon z zupełnie innej perspektywy. Na naszych uczestników obozu czeka atrakcja - spływ łodziami po rzece Avon.  Podczas spływu zobaczymy Royal Shakespeare Theatre oraz Holy Trinity Church (miejsce grobu Szekspira. Przepłyniemy pod XV wiecznym mostem, za którym otaczająca nas sceneria zmieni się w brzegi rzek i łąk po czym ujrzymy widoki dużych zacisznych domów.

KOSMICZNE LEICESTER

NARODOWE CENTRUM KOSMICZNE

Dla fanów astronomii nie zabraknie też wrażeń podczas pobytu w Narodowym Centrum Kosmicznym.

Ujrzymy tam wiele ekscytujących wystaw interaktywnych ukazujących tajniki świata kosmicznego. Wybierzemy się na seans do planetarium oraz weźmiemy udział w niezwykle fascynujących interaktywnych warsztatach.

King Power Stadium

A może któryś z naszych obozowiczów jest fanem klubu Leicester? Jeżeli Anfield to dlaczego nie King Power? Podczas pobytu w Leicester zwiedzimy także stadion czołowej w rankingu drużyny piłkarskiej Anglii. 

ANGIELSKA KRAINA MARZEŃ  - COTSWOLDS

Aby zaczerpnąć nieco wyciszenia na łonie natury udamy się na wycieczkę do niezwykle malowniczej krainy Anglii - Cotswolds. Jest to obszar wzgórz wapiennych, w których swoje źródło bierze rzeka Tamiza. Cotswolds to magiczne miejsce, w którym można zobaczyć tradycyjną angielską kulturę i przepiękne krajobrazy, wzgórza pełne owiec, bajkowe domki w urokliwych wioskach, a także liczne wrzosowiska.

Broadway Tower

Najpiękniejszy widok na okolicę Cotswolds dostarczy nam neogotycka wieża Broadway Tower.  Wieża została zbudowana w 1798 roku. Jest ona drugim najwyższym punktem widokowym w krainie Cotswolds.

MALOWNICZA WIOSKA BROADWAY

Odwiedzimy często nazywaną „Klejnotem Cotswolds” wieś Wielkiej Brytanii. Wioseczka leży u podnóża Fish Hill na zachodniej skarpie Cotswold. Ta malownicza miejscowość przyciąga wzrok domami w kolorze miodu.

CENA OBOZU: 3999 zł (cena może ulec zmianie przy kursie 1 funta ponad 5,2 zł do 30.06.2020)

Możliwość płatności w ratach:

·           800 zł przy zapisie

·           800 zł do 31.03.2020r.

·           800 zł do 30.04.2020r.

·           800 zł do 31.05.2020r.

·           799 zł do 15.06.2020r.

 

CENA OBEJMUJE:

 • wszystkie bilety wstępu i wszystkie atrakcje (ALL INCLUSIVE!!),
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie - od wieczornej obiadokolacji w hostelu YHA Thameside w Londynie, dnia 16.07.2020, do śniadania dnia 24.07.2020 – trzy posiłki plus deser dziennie

Lunch dostępny w czasie warsztatów w Ridgeway Academy od poniedziałku 20.07.2020 do piątku 24.07.2020. 

 • W pozostałych dniach w Londynie, Liverpoolu, lunch we własnym zakresie w przewidzianym na to czasie programu
 • W dniach przejazdu do hostelu w Londynie i z powrotem do Polski posiłki we własnym zakresie,
 • opiekę pedagogiczną,
 • naukę języka angielskiego pod okiem anglojęzycznych nauczycieli,
 • ubezpieczenie NNW,
 • transport do wszystkich miejsc programu obozu.

 

UWAGA!

1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany punktów programu w przypadku skrajnie niekorzystnych warunków pogodowych.

2. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany punktów programu w przypadku innych - nieprzewidzianych niesprzyjających okoliczności.

3. Wymagany ważny paszport oraz ważna karta ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ.

 

Jesteśmy wiarygodnym organizatorem wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Posiadamy przewidzianą w ustawie o usługach turystycznych gwarancję ubezpieczeniową - certyfikat gwarancji ubezpieczenia turystycznego oraz wpis do ewidencji organizatorów turystyki.

Zapisy ruszyły! Liczba miejsc ograniczona! Nie przegap okazji!

 

Script logo